+90 216 345 5 264 bilgi@artecevre.com

Genel bilgi:

 

Faaliyetleri kapsamında geri dönüştürülmüş ürünler kullanan, sorumluluk zincirine dahil, sosyal ve çevresel pratikler ve kimyasal kısıtlamalara yönelik gönüllü, uluslararası bir belgelendirmedir. GRS (Küresel Geri Dönüşüm Standardı), 2008 yılında Control Union Certifications (CU) tarafından geliştirildikten sonra 2011 yılında Textile Exchange’e devredilmiştir.

 

Kapsamı:

 

Global Recycle Standart (GRS) nihai ürün ve ara ürünlerde geri dönüştürülmüş materyal kullanan firmaların bu işlemlerini doğrulamak, sosyal, çevresel sorumlulukları ve ürünlerindeki kimyasal pratikleri doğrulamak üzere tasarlanmıştır. İyi pratikleri yaygınlaştırmayı, çevreye zararlı bileşenleri azaltmayı amaçlar.

 

Neden almalı?

 

Geri dönüşümcüler, bu belge sayesinde ürünlerini, üretim süreçlerini ve sosyal sorumluluklarını müşterilerine belgelemiş olacaktır. Belli başlı tekstil firmaları gerek doğrudan ürünleri, gerek yardımcı ürün veya ambalaj materyallerinde geri dönüştürülmüş içerik kullanır. Bu tür firmalar bu belgeyi talep etmektedir. Ülkemizde giderek yaygınlaşacak ve kalbur üstü firmalarla çalışma koşulu haline gelecektir.

 

Uluslararası kabul gören belgelendirme kurumunun üçüncü taraf doğrulaması ve belgelendirme süreci, müşterilerinizin, sizin ürününüz ve süreçlerinizin izlenebilirliği, kontaminasyon riskinin yönetilmesi, iyi uygulamalar konusunda güvenini kazanmasını sağlayacaktır. Firmanızın, öncü, oyun kurucu ve sorumlu rolünü pekiştirecektir.

 

Biz ARTE ÇEVRE olarak, iş alanımızı geliştirme projemiz kapsamında bu standart konusunda da küresel belgelendirme firması ile işbirliği içinde 18 yıllık çevre danışmanlık ve geri kazanım firmalarına yönelik tecrübemizle bu konuda güvenilir hizmet sunmaya başladık.